CLUB AQUA PLAZA HOTEL

CLUB AQUA PLAZA HOTEL

 Турција,Аланија

Локација Хотелот Клуб Аква Плаза се наоѓа во регионот Окуркалар. Оддалечен е на 35 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.
Хотел Хотелот има 138 сместувачки единици. Стандардни соби (20-24м2, спална соба, бања, макс. 2 + 1 лица), стандардни соби со кревети (20-26м2, стандардна просторија со кревети за деца, бања, макс. 2 + 2 лица), простории за економија (18-21м2, спална соба, бања, балкон, макс. 2 лица), семејни простории (39-42м2, максимум 4 лица). Секоја соба има: бања со када или туш, фен, клима уред, директна телефонска линија, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон
Плажа Приватна песочна плажа со бесплатни лежалки чадори и пешкири Павиљоните дополнително се наплатуваат
Услуга самопослужување, шведска маса за појадок, ручек вечера попладне :кафе, чај и колачиња, ужина за полноќ, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 ч до 24:00ч. Концептот UAI не вклучува: сите увозни пијалоци, сокови од свежо овошје, пијалаци во шишиња, сладолед, ресторан со претходна резервација, наргиле, турско кафе, услуга во соба, сите пијалоци во диско клубот.
Содржини Главен ресторан на шведска маса, ресторан , барови во хотелски комплекс. Посебно плаќање се врши според хотелски правила: услуга на лекар, Babysitting, фризер, услуга за перење, интернет агол, телефон, факс, изнајмување автомобили. Wi-Fi е бесплатен во лобито на хотелот.
Спорт и Забава Отворен базен за возрасни и деца, тобогани, одбојка на плажа, пинг-понг, фитнес, турска бања, сауна, дневна забава, натпревари на базен и плажа, вечерна шоу програма, мини клуб за деца од 4 до 12 години. Посебно плаќање се врши според хотелските правила: масажа, спортови на вода, билијард, компјутерски игри.
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL
CLUB AQUA PLAZA HOTEL

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application