LARISSA PHASELIS PRINCESS

LARISSA PHASELIS PRINCESS

 Турција,Кемер

Локација Хотелот се наоѓа во регионот Tekirova, на 17 км од Кемер и 73 км од аеродромот во Анталија.
Хотел https://www.larissahotels.com/phaselis-princess/en/
Плажа Приватна плажа на хотелот, камчеста и со песок со лежалки и чадори за сонце и пешкири за плажа бесплатно. Приватните павилјони се со резервација однапред и со доплата.
Услуга Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен доручек, ручек, попладневна ужина, вечера, шведска маса на полноќ, сите локални и некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа до 17.00 часот. Не се вклучени: други увезени пијалоци кои не се на менито, специјални увезени пијалоци, сите флаширани пијалоци, ресторани A la Carte се со резервација однапред и со доплата, специјални вина, сок од свежо овошје, сладолед, енергетски пијалоци, наргиле и услуга во соба.
Содржини Главен ресторан - за шведска маса, ресторани A la Carte: Турски, италијански и ресторани за морска храна, барови и снек барови до базените и на плажа, лоби, диско бар. Доктор, продавници, фен за коса, алишта, перење,хемиско, центар за убавина, рент а кар, телефон, факс, интернет-кафе и компјутерски игри, продавници СО ДОПЛАТА: интернет (мала брзина) во лоби е бесплатно.
Спорт и Забава Отворени базени за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, соба за пареа, тениски терени, пинг-понг, мини фудбал, одбојка на плажа се бесплатни. Забавни програми, натпревари, игри, во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, мини диско во вечерните часови.СО ДОПЛАТА: спортови на вода, масажа, СПА центар, осветлување на тениски игралишта, билијард и компјутерски игри, школа за нуркање.
Сместување Вкупено 385 соби во два блока. STANDARD ROOMS (20м², спална соба, купатило, макс.2+1 лице) ВО СОБИТЕ: балкон, купатило со када или туш и фен, клима која работи според временските услови, телефон, тепих на подот, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци секој ден се надополнуваат), сеф (со доплата), сателитска ТВ.
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS
LARISSA PHASELIS PRINCESS

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application