ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA

ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA

 Турција,Аланија

Локација Хотелот се наоѓа во областа Okurcalar, 30км од Manavgat, 35км од Аланија и 90км од аеродромот во Анталија.
Хотел http://www.orangecounty.com.tr/
Плажа Хотелска плажа, со камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат.
Услуга Ултра Се вклучено- храна и пијалоци од 08.00-24.00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утринска и попладневна ужина, вечера, доцна вечерна ужина, локални и стандарни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, дел со сладолед во одредени часови. Специјални увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, специјални вина , A’la Carte ресторани со претходна резервација, услуга во соба се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан, А’la Carte ресторани- Турски, интернационален и рибен, барови низ целиот хотелски комплекс, безжичен интернет во целиот хотел е бесплатно. СО ДОПЛАТА: Доктор, фризер, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет, продавници, компјутерски игри.
Спорт и Забава Отворен и затворен (затворен за време на летниот период) базени за возрасни и деца, 4 лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, тениско игралиште, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа.Забавни програми во текот на денот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца. СО ДОПЛАТА: Спортови на вода, масажа, СПА центар, билијард.
Сместување Вкупнo 555 соби. STANDARD SEA DUOBLE ROOM со поглед на море &базен (60м², една спална, едно купатило, макс. 2+2лицe), STANDARD ROOM со поглед на копно (40м², една соба, едно купатило, макс. 3+1лицe), SUIT ROOM (60м², две спални соби, едно купатило, макс.3+1 лице). ВО СОБИТЕ: тоалет, фен за коса, клима уред, телефон, мини бар, сателитска ТВ и балкон. (некои од собите имаат безжичен интернет, сеф.
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA
ORANGE COUNTY RESORT HOTEL ALANYA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application