QUEENS PARK TEKIROVA

QUEENS PARK TEKIROVA

 Турција,Кемер

Локација Хотелот е лоциран во областа Текирова, на 17км од Кемер и 70км од аеродромот во Анталија.
Хотел https://www.queensparkresort.com/eng/
Плажа Хотелска плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири за плажа не се наплаќаат.
Услуга Ултра Се Вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, попладне колачи, вечера, полноќна закуска, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Дополнително се наплаќаат специјални увозни пијалоци, специјални вина, пијалоци во лоби бар после 01.00 часот, свежо цедени сокови, A’la Carte ресторани (со резервација), услуга во соба.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани-Италијански, Турски, Кинески, Суши, рибен ресторан и скара, барови околу хотелскиот комплекс, Диско бар. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет, продавници, компјутерски игри, фризер, rent a car, дополнително се наплаќаат.
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес, Турска бања, сауна, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг, немоторизирани спортови на вода. Моторизирани спортови на вода, осветлување на тениски игралишта и опрема за тенис, Спа и Велнес центар, школа за нуркање, куглање, билијард, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, специјални програми и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца.
Сместување Вкупен број соби 531. STANDARD ROOM LAND VIEW 27 м2, макс. 2+2 деца, STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW 27 м2, макс. 2+2 деца CONNECTION FAMILY ROOM 58 м2, макс. 5 лица 2 соби 2 тоалети CONNECTION FAMILY ROOM SIDE SEA VIEW 58 м2, макс. 5 лица 2 соби 2 тоалети TERRACE ROOM 88 м2 (соба + тераса), макс. 2+1 дете Во собите: Тоалет со када, централна клима, сеф, фен за коса, мини бар, телефон, сателитска ТВ, безжичен интернет, балкун
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA
QUEENS PARK TEKIROVA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application