CLUB INSULA RESORT & SPA

CLUB INSULA RESORT & SPA

 Турција,Аланија

Локација Се наоѓа на 13 км од централниот аквапарк на Аланија. Инсула ресорт се наоѓа на 7 км оддалеченост од Делфинариумот и 100 км од аеродром.
Хотел http://www.insularesort.com/
Плажа Приватната песочна плажа е оддалечена само неколку чекори. Чадорите и лежалките се бесплатни. Достапни се и базени за деца и возрасни.
Услуга Главен ресторан, a la carte ресторан и 3 барови се достапни. Главните оброци се служат во главниот ресторан во отворен вклучена стил. Баровите бесплатно ги сервираат сите локални и некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, како и кафе, чај, коктели и овошје. A la carte служи по мени. Пијалоци и закуски се сервира од 10 до 03 часа.
Содржини Основен ресторан, базен, турска бања, сауна или релаксирајте се со масажа или третман изведени од вистински професионалци.
Спорт и Забава Одбојка на плажа, тенис, пинг понг, фитнес, игри во базен, диско, целодневна анимација, вечерни шоуа, музика во живо, спа центар, игри во базен, игри на песок, водни спортови, мини клуб за деца.
Сместување STANDARD ROOM - град (20 м²) STANDARD ROOM - море (20 м²) FAMILY ROOM (25 м²) ВО СОБИТЕ: тоалет, фен за коса, клима уред, телефон, мини бар, сеф, сателитска ТВ и балкон.
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA
CLUB INSULA RESORT & SPA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application