DELPHIN BE GRAND RESORT

DELPHIN BE GRAND RESORT

 Турција,Лара

Локација Хотелот се наоѓа во областа Лара, 8 км од аеродромот во Анталија и 10км од центарот на градот.
Хотел Вкупен број на соби 853 во четири блока. Стандардни соби Be Trendy 313 (35м²; една спална француски кревет + единичен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 лица), Стандардни соби Be Large 295 (42м²; на првиот кат една спална со францусли кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 лица) , Супериор соби Be Romantic 56 (32m², спална со еден француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица), Супериор соби Be Delux Loft 13 (41m², една спална со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица), Be Trendy Connection rooms 20 ( 70м², две стандардни соби со врата помеѓу, макс. 6+2 лица ), Be Family А rooms 110 (56 м², две одвоени спални, едната е со француски кревет а другата со два единечни кревети, едно купатило, макс. 4+1 лица), Be Family Loft 17 ( 70-90 м² , дуплекс, еден или два француски кревети, една софа и еден или два единечни кревети, две туш кабини, макс. 4+1 лица), Be Family B- 3 соби ( 80м², две одвоени спални, едната спална е со француски кревет, единечен кревет и софа, другата е со француски кревет и софа, едно купатило, макс. 3+2 лица ), Be Suit – 12 соби ( 123 м², две спални и една дневна, едно купатило, макс. 4 лица), Be Royal – 4 соби (104 м², дуплекс, две спални, две купатила, сауна, макс. 4 лица ), Be King – 1 соба (352 м², дуплекс, две спални , две купатила, макс. 4 лица). Сите соби се со балкон, со купатило со туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода, минерална вода и пиво), електричен бокал, сервис за кафе и чај, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI во соби.
Плажа Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори за сонце не се наплатуваат.
Услуга Ултра Се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини во тек на денот и доцна навечер, диетално мени, детско мени ,сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, стандардни увозни пијалоци, свежо цедени сокови ,A’la Carte ресторани со претходна резервација (еден A’la Carte ресторан за 7 дена е бесплатен, секој нареден се наплатува). V.S.O.P. коњак, премиум виски и увозни специјални вина, енергетски пијалоци и увозно пиво, место за пушење, сите флаширани пијалоци, собна услуга дополнително се наплатуваат .
Содржини Главен ресторан Sunflower, A‘la Carte ресторани- Sultan-Турска кујна, Sakura - Јапански рестора, ,Jipo ресторант-Мексиканска кујна, Ristorant Lugiano -Италијанска кујна, Mermaid ресторант- рибен ресторан ,Atlantes -Грчка кујна. Барови на различна локација во хотелскиот комплекс, Диско бар. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, интернет (во лобито е бесплатен, а во собите се наплаќа), шопинг центар, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, продавници дополнително се наплатуваат.
Спорт и Забава Отворени базени ( еден е полу-олимписки) , затворени базени, детски лизгалици во базен, Џакузи во затворен базен, тениски терени, пинг понг, мини футбал, одбојка на плажа, пикадо, фитнес центар, сауна и Турска бања се бесплатни. Со доплата : спортови на вода, осветлување на тениски терени, часови по тенис, салон за убавина, СПА центар, масажа, куглање, билјард, школо за нуркање. Секојдневни забавни програми преку ден, натпреварувања и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 – 07 години и Миди клуб од 08 – 12 години, специјално диско за деца, кино и специјални програми.
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT
DELPHIN BE GRAND RESORT

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application