MARTI MYRA

MARTI MYRA

 Турција,Кемер

Локација Хотелот е лоциран во областа Текирова, 18км од Кемер и 70км од аеродромот во Анталија. Хотелот е реновиран 2014 год.
Хотел www.marti.com.tr
Плажа Хотелска плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Приватни павиљони со резервација и дополнително се наплаќаат.
Услуга Ултра Се вклучено-пијалок за добродојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, полноќна закуска, сладолед во одредени часови во денот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Carte ресторани (Турски) со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, A’la Carte ресторан (за второ користење), ресторан Phaselis и Le Club бар (само за возрасни), специјални вина, свежо цедени сокови, наргиле, услуга во соба.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базен, A’la Carte ресторани со: Италијанска, Турска кујна, Рибен ресторан, бар на плажа, бар покрај базен, лоби бар. СО ДОПЛАТА Диско бар. доктор, продавници, фризер, перална и хемиско чистење, чување деца, центар за убавина, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, интернет бесплатен во целиот хотел.
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турска бања, тениски игралишта, пинг понг, кошарка, одбојка, мини фудбал, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажа, СПА центар, билијард, школо за нуркае, осветлување на тениски игралишта, опрема и часови за тенис, дополнително се наплаќаат. Забавни програми и натпревари во текот на денот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 год.
Сместување Вкупно 545 соби, во 30 трокатни и четворокатни згради. SUPERIOR ROOM (36м², макс. 2+2 лица) една спална и едно купатило, SUPERIOR DELUXE ROOM (36м², макс. 2+2 лица) една спална и едно купатило, SUPERIOR DELUXE FAMILY ROOM (44м², макс. 4 лица) две спални, едно купатило, SUPERIOR FAMILY ROOMS (44м², макс. 4 лица) две спални и едно купатило, DUPLEX ROOMS (50м², макс. 4 лица) на два ката, како галерија, без врата, со едно купатило, PREMIUM SUIT (180м²) две спални, две купатил, едно со џакузи, дневна соба и кујна, ВО СОБИТЕ: Сите соби се со балкон или тераса, со поглед на градина, купатило со када или туш, фен, клима, телефон, сателитска ТВ и музички канали, мини бар во Делукс собите (четири шишиња вода, се дополнува секој ден), мини бар во Супериор собите (четири шишиња вода, се дополнува секој ден), сеф, интернет конекција....
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA
MARTI MYRA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application