MEDER RESORT

MEDER RESORT

 Турција,Кемер

Локација Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, 50 км од аеродромот во Анталија
Хотел www.mederresort.net
Плажа Плажа на 300 м. од хотелот, песочна со лежалки, чадори и пешкири, бесплатно. Превоз од хотелот до плажата на секои 30 мин. од 10.00-17.00 часот.
Услуга Ултра -Сé вклучено -шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера, доцна ужина. Сите локални, стандардни увозни пијалоци и безалкохолни од 10.00-24.00 часот. Сладолед за време на одредени часови, бар на плажа од 10.00-17.00 часот со сокови и сендвичи. Не е вклучено: сите увозни пијалоци кои не се на листа, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, A’la Carte ресторни со предходна резервација и со доплата, сета храна и пијалоци после 24.00 часот и собна услуга.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, Ресторани турски и рибен, бар на плажа, лоби бар, бар покрај базен и диско клуб. Доктор, чување на деца, перална, фризер, шопинг центар, салон за убавина, телефон, факс, рент а кар се доплатуваат. интернет конекција во лоби бар и во собите е бесплатна.
Спорт и Забава Надворешен и внатрешен базен ( затворен за време на летото), базен на плажа за возрасни и деца, фитнес центар, сауна, Турска бања, пинг понг, одбојка на плажа, бесплатно. Со доплата: Масажа, џакузи, Wellness центар, билјард, сите водени спортови. Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години со разновидни програми.
Сместување Вкупно соби 228. STANDARD ROOM ( 35 м2, една спална, макс. 2+2 лица), FAMILY ROOM (50м2, две спални соби, едно купатило, макс. 4 лица) Сите соби се со балкон или француски балкон, со поглед на планина или на базен, сопствено купатило, со када или туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар(само вода се дополнува секој ден), сеф, под со ламинат, сателитска ТВ и музички канали.
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT
MEDER RESORT

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application