M.C MAHBERI BEACH HOTEL

M.C MAHBERI BEACH HOTEL

 Турција,Аланија

Локација Хотелот е лоциран во областа Konakli, на 12км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија .
Хотел Вкупен број на соби 320. Стандардни соби 225 (24-26м², макс. 2+1 лица), Фамилијарни соби 25 (36-40м², некои од собите се една голема спална соба додека некои се со две спални одвоени со екран или врата, макс. 4+2 лица) и 2 соби за хендикепирани лица. Сите соби се можност со поглед на море или копно, опремени со купатило со туш и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф (се наплаќа), мини бар (празен, се наплаќа), тепих на под, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет до 100Mb, балкон.
Плажа Хотелска плажа-песочна и со ситни камчиња, лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за на плажа со депозит и нивна замена е со доплата.
Услуга Се вклучено-шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладне чај, доцна вечерна ужина.Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, ладни и топли пијалоци од 10.00-23.00 ч. Храна и пијалоци по 23.00 ч., увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, мини бар, пијалоци во Диско клуб (хотел M.C. Aracia), Турско кафе дополнително се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, барови во лобито, бар на плажа и покрај базен, диско бар. Доктор, фризер, телефон, факс, компјутерски игри, интернет дел, продавници, rent a car дополнително се наплатуваат.
Спорт и Забава Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања и сауна, кошарка, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување и опрема за тенис, масажа, билијард , комјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. http://www.mcgrouphotels.com/
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL
M.C MAHBERI BEACH HOTEL

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application