M.C ARANCIA RESORT HOTEL

M.C ARANCIA RESORT HOTEL

 Турција,Аланија

Локација Хотелот е лоциран во областа Конакли, на 12км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија .
Хотел http://www.mcgrouphotels.com/en
Плажа Хотелска плажа со ситни камчиња и песок, лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа се бесплатни.
Услуга Ултра Се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневнa ужина, вечера и доцнa вечерна ужина. Локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот. А’la Cаrte ресторани со претходно направена резервација и само еднаш за време на престојот, сладолед во слаткарница во одередни часови.Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, мини бар во соба по првиот ден (само водата е бесплатна ), пијалоци во Диско Аранчиа, услуга во соба, свежо цедените сокови и Витамин барот, Турско кафе, наргиле, храна и пијалоци по 24.00ч дополнително се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани со турска кујна, рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, продавници, телефон, факс, интернет кафе, rent a car, чување на деца, перална дополнително се наплатуваат.
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, Турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, мини фудбал, одбојка на плажа. Спортови на вода, билијард, компјутерски игри, масажа, џакузи, осветлување на тениски терени, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 06-12 год.
Сместување 485 вкупен број соби STANDARD ROOM (26-28м², спална, купатило, макс. 2+2 лица), FAMILY ROOM (36-40м², две соби одвоени со врата, макс. 4 лица) ВО СОБИТЕ: тоалет, фен за коса, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (сокови само на пристигнување, подоцна само со вода), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, безжичен интернет до 100Mb, под тепих, балкон.
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL
M.C ARANCIA RESORT HOTEL

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application