ASRIN BEACH HOTEL

ASRIN BEACH HOTEL

 Турција,Аланија

Локација Хотелот е лоциран во Obagol регионот, 5км од центарот на Аланија и 135 км од аеродромот во Анталија.
Хотел www.asiabeachresort.com
Плажа Хотелска плажа–песочна, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Има тунел под патот кој води до плажата.
Услуга Ултра Се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладне чај и кафе, доцна вечерна услуга, сите локални и стандардни алкохолни и безакохолни пијалоци од 10.00-24.00ч.,сладолед во слаткарница, А’la Cаrte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, сокови во барот на плажа од 10.00-17.30ч. Специјални увозни пијалоци, свежо цедени сокови, специјални коктели, услуга во соба, сите флаширани пијалоци, дополнително се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани со: турска и италијанска кујна, лоби бар, бар покрај безенот. СО ДОПЛАТА: Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет дел, продавници, фризер, Бесплатена интернет конекција.
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни со дел за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и на базенот, вечерен шоу програм. Мини клубот за деца од 04-12 год. СО ДОПЛАТА: Спортови на вода, масажа и СПА центар, билијард, компјутерски игри, куглање, дополнително се наплаќаат.
Сместување Вкупно 320 соби. STANDARD ROOM (28-41м², спална соба, купатило, макс. 3+1 лица), FAMILY ROOMS со кревети на спрат (39м², спална соба, купатило, макс. 3+1 лицa), FAMILY SUIT (58-74м², две спални соби, купатило, макс. 5+1 лица), HONEYMOON SUIT (46-62м², спална соба со џакузи, купатило, макс. 2 лица). ВО СОБИТЕ: купатило со туш, фен, сплит клима систем, телефон, мини бар (со вода и сокови се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, безжичен интернет, со или без балкон.
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL
ASRIN BEACH HOTEL

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application