CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT

CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT

 Турција,Сиде

Локација Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy во близина на Сиде, 65км од аеродромот во Анталија.
Хотел https://www.crystalhotels.com.tr/pages/otellerimiz/crystal-sunset-luxury-resort-spa/sunset-iletisim?mv=1
Плажа Хотелска плажа на 150м, со ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа.
Услуга Ultimate Се вклучено-24 часа храна и пијалоци. За добродојде освежителни пешкири и традиционален Турски пијалак-шербет, појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диетална храна, специјална храна за деца, ужина, навечер А’la Carte ресторани со претходна резервација (не е дозволен влез на деца под 7 год), сладолед во Lagoon бар од 16.30-19.00 часот, попладне чај, кафе и колачи, мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови). Увозни премиум пијалоци, специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, енегретски пијалоци, увозни алкохолни пијалоци од 01.00-10.00 часот, А’la Carte ресторани со претходна резервација, дополнително се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан Sunset, А’la Carte ресторани со: морска храна, турска, медитеранска, азиска кујна, ресторан Planet Crystal World, Stairway to Haven (само за возрасни), Bubble Town (ресторан со специјалитети за деца, со претходна резервација, само два пати за време на престојот), барови низ целиот хотелски комплекс, Patisserie (бели пецива), СО ДОПЛАТА: Диско клуб. доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, интернет конекција во собите, фризер, продавници, компјутерски игри...
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк со 9 лизгалици, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика, фитнес центар, Туска бања, сауна, соба со пареа, Џакузи. Спортови на вода, масажа, Спа центар, Спа базен, осветлување на тениски терени, куглање, билијард, дополнително се наплатуваат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год., со дневна програма, натпревари и Мини Диско во вечерните часови.
Сместување Вкупен број на соби 584. STANDARD ROOM (32м², макс. 3 лица) , FAMILY ROOMS Town side (44м², две спални, купатило, макс. 4 лица), JUNIOR SUIT (40м², спална со дневен дел, купатило, макс. 2+1 лица), KING SUIT (61м², спална и дневна со поглед на море со директен пристап на џакузи, голем балкон, едно купатило со туш). ВО СОБИТЕ: купатило со када или туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци), сеф, под со ламинат, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, интернет конекција, балкон.
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT
CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application