CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA

CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA

 Турција,Сиде

Локација Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, Сиде, 80км од аеродромот во Анталија
Плажа Хотелската плажа е со ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири (со депозит) кои не се наплатуваат
Услуга Ultimate Се вклучено-24ч. сервис за храна и пијалоци. За добредојде пешкир за освежување и традиционален турски пијалок-шербет, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетална храна, специјална детска храна, ресторан за ужина преку денот, сладолед се служи во Лагоон барот од 16:30-19:00 ч., попладне чај, кафе, колачи, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Специјалните увозни пијалоци, специјалните флаширани вина, A’la carte ресторани навечер со претходна резервација и со доплата (не е дозволен влез за деца под од 7 год), услуга во соба, свежо цедените сокови, увозните алкохолни пијалоци од 23.00-10.00, пијалоците во Wine House, наргиле, дополнитело се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани со: турска, мексиканска, италијанска кујна, рибен ресторан, скара, барови околу хотелскиот комплекс. СО ДОПЛАТА: доктор, перална, чување на деца, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес, сауна, турска бања, соба со пареа, џакузи, игралишта за тенис, кошарка, мини голф, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, не се наплатуваат. Масажа, центар за убацина и Спа центар, Спа базенот, осветлување за тениското игралиште и опрема за тенис, коглање, билијард, спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку целиот ден со професионални забавувачи и шоу програм во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год во текот на денот и мини диско во вечерните часови.
Сместување Вкупенo 837 соби. STANDARD ROOM (35м², една спална, купатило, макс. 3+1 лица); DUPLEX FAMILY ROOMS (48м², две спални соби, купатило, макс. 3-4 лица); JUNIOR SUIT (50м², една спална, дневна, купатило, макс. 3 лица), CONNECT ROOMS (55м², две спални, две купатила, макс. 4 лица), DUPLEX FAMILY SUIT (55м², две спални соби, дневна, некои од нив се со две купатила, макс. 4+1 лица), DELUXE SUIT (130м², две спални соби, дневна, две купатила едно со џакузи, ТВ и ДВД плеер, макс. 4+2 лица), SENIOR SUIT (95м², една спална, дневна, купатило со џакузи, ТВ и ДВД плеер, макс. 2+2 лица), ROYAJ SUIT (130м², со убаво декорирана спална соба и дневна, две купатила со џакузи, ТВ и ДВД плеер, макс. 2+2 лица). ВО СОБИТЕ: купатило со када и туш, фен, централен клима систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци), тепих на подот, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA
CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application