PEMAR BEACH RESORT

PEMAR BEACH RESORT

 Турција,Кемер

Локација Хотелот се наоѓа во Алара регионот, 15км од Манавгат и 90км од аеродромот во Анталија.
Хотел Вкупен број на соби 538. 432 стандардни соби (25м², макс.2+1 лица), 33 Junior стандард соби (24м² , макс. 3 лица), 36 Де лукс соби (38м², макс.2+1 лица), 9 фамилијарни соби (40м², макс. 4 лица), 24 Queen суит (72м², макс.6 лица). Сите соби се со купатило со када, туш и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се доплатува), сеф (се доплатува), сателитска ТВ, балкон, некои соби се со поглед на море а некои со поглед на планина.
Плажа Хотелска приватна плажа со песок и ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат.
Услуга Се вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00часот. Дополнително се наплатува: сите увезени пијалоци, сладолед, собна послуга, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, сите пијалоци во Диско клубот и мини барот во собите.
Содржини Главен ресторан - шведска маса, лоби бар, барови покрај базенот и на плажа. Доктор, перална, телефон, факс, rent a car, компјутерски игри, интернет, продавници дополнително се наплатуваат.
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, водени лизгалици, фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи, тениски игралишта, пинг-понг, одбојка, кошарка бесплатно. Дополнително се наплатува: осветлување на тениски игралишта,опрема за тенис, масажа, салон за убавина, водени спортови и училиште за нуркање. Забавна програма во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца. www.pemarbeachresort.com
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT
PEMAR BEACH RESORT

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application