ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA

ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA

 Турција,Аланија

Локација Хотелот се наоѓа на 15км од Аланија и 100км од аеродромот во Анталија, во областа Турклер,
Хотел http://www.xafiradeluxeresort.com/en/
Плажа Хотелска плажа на 550м од хотелот, песочна и со ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз на секои 15 минути до плажа.
Услуга Ултра Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, доцна вечерна ужина, вечера, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A‘la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, храна и пијалоци во барот со ужина на плажа од 10.00 до 18.00 часови. Премиум увозни пијалоци, флаширани пијалоци, услуга во соба, увозен шампањ, свежо цедени сокови, специјални вина дополнително се наплатуваат.
Содржини Главен ресторан со шведска маса, A‘ла Карт ресторани со Турска, Италијанска кујна, ресторан со морска храна, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, фризер, продавници, телефон, факс, интернет дел, Чување деца, перална (дополнително се наплатуваат. интернет конекција е бесплатна во лобито.
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Cпортови на вода, билијард, СПА & центар за убавина, масажа дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца 04-13 години.
Сместување Вкупен број на соби 780. Супериор стандарни соби (37м², една спална со француски лежај + еден единечен кревет, едно купатило макс.3+1 лица), фамилијарни соби (50м², две спални одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 4 лица), 8 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци по пристигнувањето, потоа водата секојдневно се надополнува), сеф, сателитска ТВ и музички канали, под ламинат, балкон.
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA
ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-06-17

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-26

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application