CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA

CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA

 Турција,Белек

Локација Хотелот е лоциран во областа Богазкент, Белек 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.
Хотел https://www.crystalhotels.com.tr/pages/otellerimiz/crystal-waterworld-resort-spa?mv=1
Плажа Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.
Услуга Ultimate Се вклучено-24 часа храна и пијалоци, на пристигнување освежителни пешкири и традиционален Турски пијалок-шербет, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетално мени, специјално мени за деца, снек ресторан, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 7 год.)-Anatolia, Al Dente, Latino, сладолед од 16:00-18:00 часот, попладне колачи, чај и кафе, барови околу хотелскиот комплекс, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Дополнително се наплаќаат-премиум алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, увозни алкохолни пијалоци од 01:00-10:00часот, A’la Carte ресторани-Dragon, Caretta, Steak House.
Содржини Главен ресторан Crystal со шведска маса, A’la Carte ресторани со претходна резервација со: Мексиканска, Турска, Италијанска, Латино кујна, Кујна од Далечен Исток, ресторан со морска храна). СО ДОПЛАТА: доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, компјутерски игри...
Спорт и Забава Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк за возрасни и деца, тениски игралишта, одбојка, кошарка, мини голф, одбојка на плажа, фитнес, турска бања, сауна, парна бања, џакузи. Забавни програми со професионален тим во текот на денот, специјални шоу програми во вечерните часови, кино. Мини клуб за деца од 4-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год. преку ден и мини диско во вечерните часови. СО ДОПЛАТА: Масажа, СПА центар и салон за убавина, СПА базен, моторизирани спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, куглање, билијард, компјутерски игри, дополнително се наплаќаат.
Сместување 882 соби во 9 блока на 5 ката и 4 блока на 3 ката. STANDARD ROOM (27м², макс. 3 лица) една спална и едно купатило, STANDARD ROOM со високи душеци (27м², макс. 3+2 лица) една спална и купатило, STANDARD ТЕРРАЦЕ ROOM (23м², макс.2+1 лица), SUPERIOR ROOMS (23м², макс. 2 лица) една спална и купатило, поглед на море, VIP ROOMS (за Меден месец 23м², макс.2 лица) спална и купатило, џакузи на тераса, поглед на море. FAMILY ROOMS (33м², макс. 4 лица) две спални, FAMILY ROOMS со кревети на спрат или високи душеци (33м², макс.5 лица), SUIT ROOMS (50м², макс. 2+2 лица) спална + дневна, купатило, голема тераса со џакузи, поглед море. ВО СОБИТЕ: купатило со када или туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови), сеф, ламинат или керамички плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, безжичен интернет, балкон.
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA
CRYSTAL WATERWORLD PARK RESORT & SPA

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ

Ви благодариме што ја одбравте нашата агенција за реализатор на Вашиот годишен одмор за избраната дестинација Анталиа –Турција. Со оваа информација сакаме да ве информираме за некои детали кои се неопходни за време на патувањето и престојот.

ЗА ЛЕТОТ

Мора да бидете на аеродром 2 часа пред летот, за да може да се чекирате на време со покажување на вашиот билет и пасош.
Претставник на аеродром –
Пријавување на аеродром: 00:20
Затворање на чекингот: 01:40

Полетување од Скопје (SKP-AYT): 02:05ч - XQ5457 лет

Полетување од Анталија (AYT- SKP) 23:55ч – XQ 5456 лет

На рецепција ќе им биде кажано на странките во колку ќе ги земе трансферот за да ги носи на аеродром. од Анталија полетуваат во 23:55 локално време.

- Откако ќе ја поминете пасошката контрола погледнете на мониторот SKOPJE (ÜСКÜP) наспроти Вас за да знаете на која лента ќе биде Вашиот багаж.

ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО АНТАЛИЈА

На излезот од аеродром патниците треба да се упатат на шалтери 9 и 10 каде има табла KILIT GLOBAL и ќе бидат упатени до автобусот за трансфер до хотелот во кој ќе престојуваат (таму треба да го покажат ваучерот).

ВАУЧЕР ЗА ХОТЕЛОТ

Секој клиент потребно е да носи со себе ВАУЧЕР кој е издаден од Туристичка Агенција ТУРИСТ за избраниот термин и хотел.

ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ

Ве информираме дека здравствено и патничко осигурување е задолжително, за да се елиминираат сите потенцијални проблеми кои би можело да се појават за време на вашиот одмор.

ВАЖНА НАПОМЕНА

Секој клиент сноси лична одговорност за ВАЛИДНОСТ И ИСПРАВНОСT на патните документи, за да не дојде до несакани последици, откажување на патувањето.Нема резултати!

Тип на соба


2020-05-31

 Скопје
 Анталија
02:25
05:15

2020-06-06

 Анталија
 Скопје
00:40
01:35
  • Авионски превоз Скопје - Анталија - Скопје
  • Трансфери од аеродром (Aнталија) до хотел и обратно
  • Аеродромски такси
  • 20 кг. багаж по лице
  • Услуга All Inclusive / Ultra All Inclusive
  • Ноќевања според избраните параметри:
  • 6 ноќи / 7 полни дена
  • 9 ноќи / 10 полни дена

  Electronic Visa Application